Drukuj

BY MYŚLI WZMACNIAŁY

 

CZYLI JAK PRACOWAĆ
Z MONOLOGIEM WEWNĘTRZNYM

Niemal nieustannie w każdym z nas toczy się wewnętrzny dialog. Myśli krążą w naszych głowach tworząc listy zadań, przywołując wspomnienia, analizując doświadczenia. Ten proces jest dla nas tak oczywisty, że najczęściej nawet nie uświadamiamy sobie jego obecności. Tymczasem treść tych wewnętrznych dyskusji może dodawać człowiekowi skrzydeł lub je podcinać. Spoglądając na myśli możemy je przesiać przez sito zostawiając tylko te, które będą dla nas wspierające.

Cele:

  • Wzbogacenie wiedzy na temat znaczenia myśli
  • Autodiagnoza własnego monologu wewnętrznego
  • Nauka umiejętności konstruowania myśli proasertywnych

Tematyka zajęć:

  • Monolog wewnętrzny - czym jest, jakie są jego źródła i jak wpływa na nasze życie?
  • Myśli odbierające siłę – w jaki sposób pozwalamy myślom aby nas paraliżowały?
  • Myśli proasertywne – jak zmieniać myślenie i pracować z monologiem wewnętrznym na codzień?

Dla kogo:

Warsztat skierowany jest do wszystkich, którzy chcą pracować z myślami, by ich monolog wewnętrzny był sprzymierzeńcem w drodze do jeszcze pełniejszego rozwoju i wyrażania siebie.

Metody pracy:

Podczas warsztatu wykorzystywane są aktywne metody pracy oparte na założeniu uczenia się przez doświadczenie. Wiedza i umiejętności zdobywane będą w trakcie mini-wykładów, dyskusji, burzy mózgów, wymiany doświadczeń i innych ćwiczeń indywidualnych i grupowych.

Prowadząca:

SaraSara Katulska - trener umiejętności społecznych, psychoterapeuta, doradca rodzinny, pedagog. Absolwentka pedagogiki i pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Gdańskim, ukończyła kurs Poradnictwa Psychologicznego, Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego, Kurs Chrześcijańskiej Terapii Integralnej oraz wiele innych szkoleń z zakresu psychologii i pedagogiki. Obecnie w trakcie Szkoły Psychoterapii oraz Studium Treningu Interpersonalnego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie.

Miejsce:

Poradnia Rodzinna u Dominikanów
Gdańsk, ul. Świętojańska 72

Termin:

24 listopada 2018 (sobota)
godz.: 9.00 – 17.00
(w tym godzinna przerwa obiadowa)

Kontakt:

tel.: 505 059 694
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cena:

130zł
Gdyby kwota była przeszkodą w uczestnictwie prosimy o kontakt telefoniczny.

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera. Przekazujemy w nim informacje o pracy poradni, odnośniki do ciekawych publikacji oraz zaproszenia na wydarzenia, które polecamy.
Joomla : Poradnia Rodzinna u