Drukuj

JAK SŁUCHAĆ BY BUDOWAĆ RELACJĘ?

 
WARSZTAT KOMUNIKACJI INTERPERSONALNEJ CZ.I

 
Mówienie i słuchanie są dwoma skrzydłami komunikacji, która pozwala nam wznieść się ku satysfakcjonującym relacjom z innymi. Czy możesz sobie wyobrazić świat, w którym ludzie obywaliby się bez tych umiejętności? Posługujemy się nimi od zawsze, a jednak wciąż potrzebujemy uczyć się ich na nowo by nie podcinać skrzydeł, ale wzbić się wysoko.

Cele:

  • poszerzenie wiedzy na temat komunikacji interpersonalnej;
  • ćwiczenie technik aktywnego i empatycznego słuchania (m.in.: parafraza, klaryfikacja,odzwierciedlanie uczuć);
  • autodiagnoza własnego stylu słuchania.

Tematyka zajęć:

  • Czym jest komunikacja interpersonalna?
  • Co sprawia, że czasem nie słyszymy mimo iż słuchamy?
  • Jak wpierająco reagować na wypowiedzi i emocje drugiej osoby?

Dla kogo:

Warsztat skierowany jest do wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej by budować głębsze i bardziej satysfakcjonujące relacje.

Metody pracy:

Podczas warsztatu wykorzystywane są aktywne metody pracy oparte na założeniu uczenia się przez doświadczenie. Wiedza i umiejętności zdobywane będą w trakcie mini-wykładów, dyskusji, burzy mózgów, wymiany doświadczeń i innych ćwiczeń indywidualnych i grupowych. Ispiracją warsztatów są przede wszystkim teorie komunikacji wg Thomasa Gordona, Schulza von Thuna oraz Marshalla Rosenberga.

Prowadząca:

Sara

Sara Katulska - trener umiejętności społecznych, psychoterapeuta, doradca rodzinny, pedagog. Absolwentka pedagogiki i pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Gdańskim, ukończyła kurs Poradnictwa Psychologicznego, Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego, Studium Treningu Interpersonalnego, Kurs Chrześcijańskiej Terapii Integralnej oraz wiele innych szkoleń z zakresu psychologii i pedagogiki. Obecnie w trakcie Szkoły Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie.

 

Miejsce:

Poradnia Rodzinna u Dominikanów
Gdańsk, ul. Świętojańska 72

Termin:

22 czerwca 2019 (sobota)
godz.: 9.00 – 17.00 (w tym godzinna przerwa obiadowa)

Kontakt:

tel.: 505 059 694
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cena:

130zł
Gdyby kwota była przeszkodą w uczestnictwie prosimy o kontakt telefoniczny.

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera. Przekazujemy w nim informacje o pracy poradni, odnośniki do ciekawych publikacji oraz zaproszenia na wydarzenia, które polecamy.
Joomla : Poradnia Rodzinna u